Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri sektörel faaliyetlerinin ötesinde bireylerin esenliğine katkıda bulunmayı, içinde bulunduğu toplumun ekonomik ve sosyal gelişimi için değer yaratmayı, bu amaçla geliştirdiği yenilikçi projelerle sosyal sorumluluklarını yerine getirmeyi önemli başarı kriterlerinden biri olarak değerlendiriyor. Doğal kaynakların ve çevrenin korunması, dolayısıyla sürdürülebilirlik, Profilo’nun sosyal sorumluluk projelerinde öncelik verdiği konuların başında geliyor.

Üst düzeyde enerji ve su tasarrufu sağlayan ürünleri ile doğal kaynakların korunmasında önemli bir rol üstlenen Profilo, bu alandaki katkısını başarılı sosyal sorumluluk projeleri ile sürdürüyor.

2010 yılında başlayan “Türkiye Enerjisini Topluyor” projesi ile bugüne kadar Türkiye çapında 12 bin kadına evde daha fazla nasıl enerji tasarrufu sağlayabileceklerini anlatan Profilo bu projesini okullar aracılığı ile de sürdürerek, geleceğin enerji tüketicileri olan çocuklarımızı da bilinçlendirmektedir. Tüketicilerimize satın alma esnasından nasıl tasarruf ederim konusuna kadar gerekli bilgileri verirken,Türkiye’ nin ilk ve halen tek bilinçli tüketim projesi olmakla fark yaratıyor.

17 Ağustos depremi sonrasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) işbirliği ile Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde yaptırdığı ilköğretim okulu ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile gerçekleştirdiği Okuma Yazma Bilgi Hattı ve Mezun Anneler programı geçmişteki başarılı eğitim projelerinden sadece bazılarıdır.

2012 yılında da annelere çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak bilgi ve ipuçları ile dolu “Bir kere de ‘Peki Annecim’ de…” isimli D&R mağazalarında satılan kitabının tüm gelirini Darüşşafaka Eğitim Kurumları’da bağışlayarak babası hayatta olmayan çocukların eğitimine katkıda bulunacaktır.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmanın hem bugün hem de gelecek kuşaklar için taşıdığı önemin farkında olarak, sürdürülebilir projelerle sosyal sorumluluğunu yerine getirmeye, çevrenin korunmasına destek sağlamaya devam ediyor.

 • Türkiye Enerjisini Topluyor

  Türkiye Enerjisini Topluyor Projesi

  Profilo, Türkiye Enerjisini Topluyor(TET) Projesi ile 12.000 ev hanımına evde enerji tasarrufunu öğretti!
 • Bir kerede peki annecim de

  "Bir Kere de 'Peki Annecim' de" kitabının geliri Darüşşafaka'ya

  “Anneliğin zor şartları varsa, annelerin Profilo’su var” sloganı ile hayatı kolaylaştıran ürünler sunan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri şimdi, çocuklarıyla daha iyi vakit geçirmek isteyen annelerin imdadına yetişiyor.
 • Bolluca Projesi

  Bolluca Projesi

  Profilo Dayanıklı Ev Aletleri tarafından gerçekleştirilen projede Türkiye’nin farklı noktalarından birbirlerini tanımayan binlerce kadın el ele vererek, korunmaya muhtaç çocukları yani Koruncukları kucaklayacak yorganlar hazırladı.