Çevre Dostu Profilo

Günümüzde doğal kaynakların hızla tükeniyor olmasının yanı sıra ekonomik koşulların da zorlamasıyla "tasarruf" sözcüğü hak ettiği değeri yeniden kazanıyor.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri  bir taraftan dayanıklı, estetik ve ileri teknoloji ile geliştirilen ürünleri ile hayata konfor katıp kolaylaştırırken, diğer taraftan üst düzeyde elektrik ve su tasarrufu sağlayan ürünlerini tüketicisinin beğenisine sunuyor. Böylelikle hem çevrenin korunmasına hem de aile bütçesine destek sağlayan Profilo için üretimden satış sonrasına kadar geçen süreçte çevre dostu olma konusu büyük önem ve değer taşıyor. Markanın özünde yer alan "ödenen paraya değer" anlayışı özellikle çevre konusunda tüketicisine gerek satın alırken gerekse kullanırken kazanç sağlama bilincini beraberinde getiriyor. Profilo 'nun bu felsefeden yola çıkması sebebiyle ürün geliştirme faaliyetleri çevre dostu olma konusuna yoğunlaşıyor. Bu sayede Profilo'nun tüm   buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın ürün gamı A sınıfı ve daha iyi enerji sınıfı  ürünlerden oluşuyor. Buzdolaplarında A++ (A sınıfından % 40 daha tasarruflu) seviyesine varan  enerji sınıfı, derin dondurucularda bile A+ seviyesinde. Çamaşır makinelerinde A+++-%10 ( A sınıfından yaklaşık % 40 daha tasarruflu), bulaşık makinelerinde A++ (A sınıfından yaklaşık % 20 daha tasarruflu) ve fırınlarda A-%20 enerji tasarrufuna kadar ulaşan Profilo için bu sayede gelecek kuşaklara daha yaşanılası bir dünya bırakma konusunda da marka olarak tüketicisinin beklentisini yerine getirmiş oluyor. Çevre Dostu felsefesini benimsemiş olan Profilo ürünleri,  %100 geri dönüşümlü  olma özelliğine sahip. Ambalaj, kullanım kılavuzu  gibi unsurlarda bile geri dönüşümlü kağıt kullanımını önemseyen markamız, bu sayede ilgili sektöre desteğini de bir kez daha gözler önüne sermiş oluyor.

Yenilikçi donanım ve özellikleri ile en üst düzeyde elektrik ve su tasarrufu sağlama özelliğini her geçen gün pekiştiren Profilo Dayanıklı Ev Aletleri,  bununla ilgili birçok özelliği sene başından beri pazara sundu. Profilo, bu felsefeden yola çıkarak sadece enerji ve su tasarrufu sağlayan ürünler üretmekle kalmıyor, aynı zamanda çevre dostu olma konusunun toplum tarafından da içselleştirilmesini sağlayacak bilinçlendirme kampanyalarına imza atmayı tercih ediyor. Tüketicinin cihaz satın alırken sergilediği çevre bilincini, bilgisizlik nedeniyle kullanırken sergileyemediğini farkeden Profilo, bu konuda toplumdaki duyarlılığı arttırmak için tüketicileri ev aletlerini  daha verimli kullanma konusunda bilinçlendiren bir projeyi sahiplendi. Profilo, bu amaçla 2010 yılında Türkiye’yi il il dolaşmaya başlayarak kadınlarımıza evlerde daha verimli elektrik ve su kullanımının yollarını anlattığı “Türkiye Enerjisini Topluyor” (TET) projesi ile iki yılda 70 il, 1000’in üzerinde hane ve Halk Eğitim Merkezi ve yaklaşık 12 bin kadına direkt ulaştı.

Enerji tasarrufunun nasıl yapılacağını öğreten projemizi  önümüzdeki yıllarda da sürdürerek  daha yaşanılası bir dünya için sesimizi duyurmaya çalıştığımız kitleyi daha da arttırmayı hedefliyoruz. Bu konudaki hassasiyetimize toplumun tüm katmanlarından destek bekliyoruz.
 • Türkiye Enerjisini Gelecek için Topluyor

  Tasarrufun püf noktaları

  Enerji Tasarrufu Kitapçığı.
  Online katalog
 • Profilo Doğa ve Çocuk

  Süre : 25 sn
  İzle
 • Profilo Tabiat Anneleri

  Süre : 22 sn
  İzle